14 lipca, 2024

InPlusMarket

Biznes Rynki Gospodarka

Charakterystyka specjalistycznych uszczelniaczy do gwintów

3 min read

Produkty marki LOCTITE mają na celu przede wszystkim w pełni skuteczne uszczelnienie różnego rodzaju wycieków gazu, tudzież cieczy, powstałych w połączeniach rurowych. Mamy obecnie do dyspozycji dwa rodzaje uszczelnień, o charakterze płynnej konsystencji, a także pod postacią nici. Daje to nam dość spory wachlarz wyboru. Mają one zastosowanie głównie w przypadku instalacji zarówno nisko, jak i wysokociśnieniowych. W związku z tym są one bez problemu wypełnić wszelkie puste przestrzenie znajdujące się pomiędzy elementami gwintowanymi co daje niemal stuprocentową gwarancję natychmiastowego uzyskania niskociśnieniowego uszczelnienia. 

Tradycyjne metody uszczelnienia

  1. Dość charakterystyczne połączenie składające się ze słynnych konopi, oraz pewnego rodzaju specjalistycznej pasty. Niestety wymaga ono każdorazowo dość czasochłonnego nakładania i co najważniejsze niezwykłego doświadczenia, które jest konieczne jest wręcz niezbędne w kontekście osiągnięcia oczekiwanych przez siebie rezultatów. Ponadto w celu osiągnięcia 100-procentowego uszczelnienia konieczne jest powtórzenie montażu.
  2. Środki o charakterze uszczelniającym, które zostały wyprodukowane na bazie rozpuszczalników. Ich podstawowym minusem jest fakt, że każdorazowo kurczą się w trakcie procesu utwardzania przez odparowywanie rozpuszczalników. W związku z tym konieczne jest dociąganie złączy do siebie w celu jak największego zminimalizowania pustych przestrzeni znajdujących się bezpośrednio pomiędzy poszczególnymi gwintami. Co ciekawe skutecznie zabezpieczają one złącza gwintowe poprzez tarcie, a także deformację. 
  3. Specjalistyczne taśmy teflonowe, które przez swoją dość nietypową charakterystyką są w stanie dać znaczny poślizg co skutkuje zluzowaniem się złączy pod wpływem różnego rodzaju obciążeń o charakterze typowo dynamicznym czego skutkiem niewątpliwie jest utrata siły dociskającej co może bezpośrednio doprowadzić do niepożądanego przez nas wycieku. Efekt smarujący taśm wykonanych z teflonu powoduje natomiast nadmierne dociągnięcie co nierzadko może bezpośrednio prowadzić do zbytniego naprężenia, a nawet nierzadko całkowitego uszkodzenia złącza. Co więcej ich montaż wymaga profesjonalnych umiejętności przez co nie każdy może się podjąć realizacji tego trudnego zadania. 

W związku z tym dość istotnymi faktami jasno widać, iż uszczelniacze gwintów od LOCTITE są o wiele bardziej skuteczniejszym rozwiązaniem od tradycyjnych metod uszczelnienia. 

Zalety stosowania uszczelniaczy gwintów od LOCTITE

Przede wszystkim w tym miejscu należy wyróżnić fakt, iż są to produkty wyłącznie jednoskładnikowe, dzięki czemu ich aplikacja jest naprawdę prosta do wykonania. Ponadto nie pełzają, nie ulegają procesowi nagłego kurczenia się, oraz co najważniejsze w żadnym stopniu nie blokują zupełnie nowych instalacji. Nie można także zapomnieć o dość istotnej kwestii, że są w stanie skutecznie zastąpić wszelkie rodzaje taśm, konopi, czy past uszczelniających, a także są w pełni odporne na różnego rodzaju drgania, tudzież obciążenia o charakterze dynamicznym. Naprawdę fantastyczna sprawa.

Więcej informacji znajdziesz w sklepie: woronko-kleje.pl

Copyright © InPlusMarket - Biznes Rynki Gospodarka All rights reserved. | Newsphere by AF themes.