24 lutego, 2024

InPlusMarket

Biznes Rynki Gospodarka

Spółka LTD w Anglii

2 min read

Spółka LTD w Anglii

Spółka LTD to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii. Ta forma zarządzania przedsiębiorstwem jest znacznie bardziej wymagająca zarówno dla firm księgowych, jak i dla przedsiębiorców. Jak zatem założyć taką spółkę LTD i jakie są koszty jej prowadzenia?

Co to jest spółka LTD?

Dobrym porównaniem ilustrującym tego rodzaju działalność jest porównanie brytyjskiej spółki LTD z polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka LTD to forma prawna z wyraźnym podziałem majątku spółki na majątek jej właścicieli. Po pierwsze, gdy korporacja ma kłopoty finansowe, dług firmy nie wpływa prawnie na prywatną własność jej właściciela. Jako osoba prawna firma ma bezwzględny obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, składania zeznań podatkowych i terminowego składania wszystkich wymaganych prawem oświadczeń.

Rejestracja spółki LTD

W przypadku chęci założenia spółki LTD, można w pełni zarejestrować swoją firmę online. Rejestracja spółki LTD online jest zazwyczaj zakończona w ciągu 24 godzin. W rzeczywistości firma będzie gotowa praktycznie z dnia na dzień. Nazwa firmy nie może być identyczna ani „zbyt podobna” do żadnej innej firmy zarejestrowanej w Companies House. Nie może też zawierać obraźliwych słów oraz zwrotów, ani sugerować powiązań z rządem.

Adres jest adresem fizycznym i musi znajdować się w tym samym kraju, w którym rejestruje się swoją firmę. Na przykład firma zarejestrowana w Anglii musi mieć adres w Anglii, a firma zarejestrowana w Szkocji musi mieć adres w Szkocji. Może to być osobisty adres zamieszkania lub adres księgowego. 

Czy spółka LTD to dobre rozwiązanie?

Po pierwsze, najlepiej porozmawiać ze swoją księgową, a nie ze znajomymi na ten temat. Brzmi to banalnie, ale wiele razy znajomi mówią, że coś zadziała, ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Należy pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej diagnozy. Ważnymi determinantami są również specyficzne warunki funkcjonowania biznesu, kontrahent, a nawet oczekiwania branży. Mogą one wpłynąć na to, czy spółka LTD jest dobrym wyborem w określonym przypadku. Szybka konsultacja z kompetentnym zespołem księgowym może pomóc w zdiagnozowaniu indywidualnej sytuacji.

Odpowiednia nazwa dla spółki LTD

Poprawnie wybrana nazwa to połowa sukcesu i może okazać się bardzo ważną decyzją, która wpłynie na przyszłość firmy. Niewłaściwie wybrana może stać się ograniczeniem w przyszłości. Ustawodawcy w Wielkiej Brytanii mają określone wymagania dotyczące nazw nowych firmy i należy ich ściśle przestrzegać.

Copyright © InPlusMarket - Biznes Rynki Gospodarka All rights reserved. | Newsphere by AF themes.